18.11. 2022     HRADEC KRÁLOVÉ / PRAHA

ZLATO I STŘÍBRO V BEST OF REALTY PRO SYNER

Tento týden byly na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích již 24. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ rozhodla devítičlenná odborná porota. Z pěti desítek nominovaných si v letošním ročníku ocenění odnesly projekty napříč celou Českou republikou, dva oceněné jsou z rukou stavařů společnosti SYNER: „zlato“ získala královéhradecká centrála ČSOB, „stříbro“ obdržel pražský STAGES HOTEL Prague.

Při posuzování projektů nominovaných na titul Best of Realty – Nejlepší z realit, klíčovou roli hraje urbanistické a architektonické řešení projektu, jeho přínos lokalitě, kvalita realizace a samozřejmě i komerční úspěšnost. K těmto kritériím se v posledních letech přidal i aspekt udržitelnosti a ohleduplnosti projektu vůči životnímu prostředí i lidem, kteří v něm bydlí či pracují. „Jsme rádi za obě ocenění našich staveb, každá byla ve své kategorii výjimečná a nás těší, že nám investoři svěřili důvěru a mohli jsme být u jejich realizací,“ říká jednatel SYNER Robert Špott.

 

Porota vybírá ze staveb rozdělených do kategorií rezidenční projekty, administrativní centra, obchodní centra, hotely a průmyslové a skladové areály. „Letošní výsledky soutěže jasně ukazují, že český realitní trh dokáže generovat zajímavé, hodnotné a kvalitní projekty i ve složitých časech. Vzhledem k vysoké kvalitě nominovaných projektů nebylo rozhodování poroty vůbec jednoduché: v řadě kategorií byly výsledky skutečně velmi těsné,“ okomentoval výsledky soutěže Tomáš Drtina, viceprezident Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.