Letošní duben se stal významným milníkem pro město Český Brod, jeho bezmála sedmapůltisíc obyvatel, a především pro tamní děti i z okolních obcí. V těsném sousedství stávající ZŠ byl slavnostně poklepán základní kámen českobrodské části nové svazkové školy. Ta vyroste na dvou lokalitách – v Českém Brodě v areálu Základní školy Žitomířská v a Doubravčicích. Tato událost odstartovala realizaci největšího projektu v novodobé historii města. Jeho cílem je posílit kapacity základního vzdělávání v regionu a zajistit moderní a kvalitní prostředí pro budoucí generace žáků.
Stavba zahrnuje vybudování eskalátorů a bezbariérového podchodu pod Radlickou.
Stanice metra Českomoravská na lince B se proměnila ve staveniště. Od začátku ledna se rozběhly práce na komplexní rekonstrukci. Vyjde na více než 950 milionů korun. Na místo se vydala kamera Novinek a zachytila, jak se po třech týdnech zastávka změnila.
Po podpisu smlouvy se společností SYNER, kterou Liberecký kraj vybral v březnu letošního roku, po kladném stanovisku k získání evropské dotace a změně územního plánu Liberce již nic nebrání výstavbě pavilonu učeben na libereckém gymnáziu F. X. Šaldy.
Stavět do šířky je málo efektivní. Mnohem lepší je jít na menším prostoru do výšky. Právě tomu ale u dřevostaveb v Česku brání legislativa, umožňující maximální výšku dvanácti metrů. Podle člena představenstva skupiny SYNER Group Lukáše Urbana se to ale změní. Příští rok dojde k posunutí limitů na osmnáct metrů a u hybridních staveb dokonce na dvacet dva. Tedy například pětinu nejvyšší budovy v Praze City Tower. „Když to v dalších letech posuneme zase třeba o další tři metry, bude to skvělé,“ říká Lukáš Urban.
(Video) Liberec – Kristova léta jsou minulostí, stavební společnost SYNER, s.r.o., totiž odstartovala 34. sezónu na tuzemském trhu. S pobočkami v Praze, Brně a Liberci, se 400 kmenovými zaměstnanci a více jak osmi stovkami dokončených objemově rozsáhlých či technologicky náročných projektů, po zásluze dlouhodobě opanuje TOP 10 mezi stavebními společnostmi. Navíc se jako jedna z mála může chlubit ryze tuzemským kapitálem. Protože účetní rok v SYNER je od dubna do března, firma ještě nemá auditované výsledky, ale i tak hlásí rekordní čísla. „Podle výkazů byl loňský rok historicky rekordní v oblasti tržeb. Obrat se vyšplhal na téměř 6 miliard korun. Za touto hodnotou však u nás není všeobecně rostoucí cenová hladina materiálů a hodnoty prací, ale především nárůst počtu a objemu projektů, a to s sebou přináší i trvalé zvyšování zaměstnanecké základny. Za posledních pět let, tedy i přes covidovou krizi, evidujeme nárůst vlastních lidí o více jak 20 procent,“ vysvětluje loňské výsledky jednatel SYNER Robert Špott. Firma si tak drží stabilní pozici v desítce největších stavebních dodavatelů a také v produktivitě, která je téměř pětinásobkem tuzemského průměru. „V minulé sezóně jsme úspěšně dokončili řadu zajímavých projektů, mezi ty rozsáhlejší se řadí stavby polygonu testovacích vozů BMW v Sokolově, logistické a průmyslové areály v Ostředku, Nýřanech či Kostelci nad Černými Lesy, bytové rezidence v Olomouci a Praze, ale také například Dům přírody Bílých Karpat ve Veselí nad Moravou nebo velkokapacitní pila ve Štětí,“ shrnuje široké portfolio dokončených staveb jednatel Špott.