27.11. 2023     Brandýs nad Labem

V SOUTĚŽI STAVBA ROKU 2023 BODOVALO I KOMPETENČNÍ CENTRUM

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví koncem minulého týdne rozdala prestižní tituly a ceny v již 31. ročníku soutěžní přehlídky Stavby roku 2023.

Mezi 110 přihlášenými projekty různého charakteru se do užšího finálového kola probojovalo 38 staveb. Křišťálovou lahví odborná porota v pražském Rudolfinu ocenila například multifunkční sportovní halu Kapka ve Vsetíně, kompletně zrekonstruovaný liberecký Liebiegův palác, bytový dům Oáza v Liberci, medicínské centrum Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni nebo Kompetenční centrum společnosti Baumit v Brandýse nad Labem, které realizovala stavební společnost SYNER.

Moderní administrativní objekt se nachází na okraji města a náleží k němu výrobní prostory i rozsáhlá skladová hala. Za charakteristickými prosklenými zdmi budovy se nachází zasedací místnosti, kanceláře, prostory pro prezentaci výrobků, prostory pro školení, technické i sociální zázemí. Výstavba trvala téměř 1,5 roku a probíhala ve dvou etapách za plného provozu tak, aby co nejméně ovlivnila výrobu i distribuci produktů. Kompetenční centrum zaměstnancům poskytuje nadstandartní komfort pro práci i společné chvíle.

„Jsme rádi, že si nás investor Baumit Česko vybral k realizaci a svěřil nám důvěru v řízení a výstavbě nového zázemí společnosti. Zároveň nás nesmírně těší a vážíme si toho, že tato krásná a unikátní stavba si odnáší ze soutěže nejvyšší ocenění v podobě titulu Stavba roku 2023,“ uvedl jednatel SYNER Robert Špott.

Ocenění bylo uděleno za originální pojetí projektu. Celek evokuje nadčasovost umělecké galerie vsazené doprostřed průmyslového areálu s technologicky dotaženými architektonickými detaily, jako jsou například vodní prvky v centru vnitrobloku nebo betonové sloupy zhotovené technologií 3D tisku.