28.7. 2015     Praha

Porota ocenila stanici metra Národní třída

Dvanáctý ročník soutěže Česká dopravní stavba roku zná své vítěze. Soutěž, kterou vypisuje Ministerstvo dopravy ČR a spolupořádá Státní fond dopravní infrastruktury vyvrcholila předáním titulů a dalších osvědčení v pražské Betlémské kapli.

Cenu poroty, které předsedal  prof. Miroslav Svítek, děkan dopravní fakulty ČVUT, získala Rekonstrukce stanice metra Národní třída, kterou ve sdružení realizovala liberecká společnost SYNER, s.r.o. Stanice byla uzavřena téměř dva roky, během kterých získala nové technologie, např. 42 digitálních obrazovek podél eskalátorů, které nahradí klasické plochy pro reklamní poutače. Původní povrchový vestibul byl zrušen, jednolitý úsek dlouhých eskalátorů byl rozdělen na dvě části, došlo i ke kompletní přestavbě přístupu na nástupiště.

Cílem soutěže je prezentace oborů české dopravní stavitelství a inženýrské profese nejen laické i odborné veřejnosti, ale také české a evropské politické reprezentaci. Do soutěže mohly být přihlášeny dopravní stavby, úseky dopravních staveb, samostatné objekty, technologie a inovace, které byly zkolaudovány nebo uvedeny do provozu na území ČR do konce loňského roku.