1.11. 2021     Praha

NOVÝ HOTEL S HUDEBNÍ TÉMATIKOU STAGES HOTEL PRAGUE Z DÍLNY STAVAŘŮ ZE SYNER BYL SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN

První listopadový den, přesně v 11:11 hodin byl slavnostně otevřen nový hotel STAGES HOTEL Prague v pražských Vysočanech. Stavba hotelu začala v červnu 2019. Jedná se o třetí objekt, který spolu s největší českou halou O2 arenou a multifunkčním a kongresovým centrem O2 universem vlastní a provozuje společnost Bestsport, a.s., když pod dvěma posledně jmenovanými stavbami je podepsaná společnost SYNER.

„Skupina PPF převzala O2 arenu na přelomu 2013/2014 a od pana Kellnera jsem dostal to privilegium, abych převzal odpovědnost za celý rozvoj této oblasti. Postupně tak vznikal koncept, jehož součástí je i kongresové centrum O2 universum a nyní STAGES HOTEL Prague. Věřím, že po covidové době budou všechny objekty využívány v maximálním objemu a zájmu tak, jak jsme předpokládali. Naším záměrem je, že z této celé oblasti vytvoříme významné centrum pro Prahu 9 a stavbou hotelu jsme dokončili první část celé revitalizace. Další fáze tuto oblast ještě čekají, včetně zvýšení úrovně dopravy. Zde se musíme spoléhat i na dobrou spolupráci s městskou částí Prahy 9 a hlavním městem Praha, které jsou majiteli některých okolních pozemků,“ řekl Ladislav Chvátal ze skupiny PPF, do jejíhož portfolia společnost Bestsport patří.

Spolu s ním se slavnostního otevření hotelu zúčastnili také majitel stavební společnosti Syner Petr Syrovátko, Tomáš Portlík, starosta městské části Prahy 9 a architekt hotelu Aleš Lapka ze studia ADR. "Jsem rád, že se nám všem, tj. investorovi, architektovi a následně i nám podařilo stavbu zrealizovat tak, že jsme na ni všichni náležitě hrdí. Přeji hotelu a týmu, který jej bude provozovat hodně štěstí a aby se jim podařilo zvyšovat kredibilitu celého území městské části," uvedl při otevření Petr Syrovátko.

Designem celého hotelu prostupují hudební motivy, které se projevily i při samotném slavnostním střihání pásky. Překvapením pro všechny hosty bylo, že přestřihávali pásku kazetovou. Ředitel STAGES HOTEL Prague poté připomněl unikátnost propojení všech tří objektů. „Tato synergie byla hlavním motivem při návrhu STAGES HOTEL Prague, kterým se tak i v těch nejmenších detailech odráží tématika hudby a energie z velkých mezinárodních koncertů, které se pravidelně konají v O2 areně. Právě atypický kruhový půdorys jasně navozuje propojení s největší českou halou, která leží jen pár metrů od hotelu. V únoru 2022 vystoupí v O2 areně známý hudební skladatel Hans Zimmer se svojí show, jeho tým a orchestr bude ubytován v našem hotelu a již několik dní před koncertem se bude celý program zkoušet v O2 universu. To je ta ideální symbióza, které bychom chtěli docílit u co nejvíce akcí,“ popsal Otakar John, ředitel STAGES HOTEL Prague. 

Vysoké nároky na kvalitu a služby, spolu s unikátním a lifestylovým designem STAGES HOTEL Prague umožnilo hotelu, již v dubnu tohoto roku, podpis franšízové smlouvy s největším hotelovým řetězcem Marriott Hotels International a jeho značkou pro lifestylové hotely Tribute Portfolio. „Být součástí řetězce Marriott International je jednak velice prestižní záležitost, ale především je to obrovský závazek dodržovat náročné standardy kvality, které dělají z hotelů Marriott jedny z nejlepších hotelů na světě,“ doplnil Otakar John. Rezervační systém do hotelu byl spuštěn již před několika týdny, první hosté jsou zde ubytování právě od 1. listopadu 2021.

STAGES HOTEL Prague nabízí 300 pokojů včetně 27 apartmá, 6 multifunkčních konferenčních místností, moderní Backstage Bar s venkovní terasou a stylovou restauraci s přístupem do vnitřního atria v celkové kapacitě až 270 hostů, unikátní Music lounge pro jedinečné eventy, fitness a podzemní garáž pro 100 vozidel.