10.3. 2020     Benátky nad Jizerou

Nové koupaliště v Benátkách

Od sezóny 2021 se Benátečtí i další návštěvníci mohou těšit na nové venkovní koupaliště. Současné už delší dobu nevyhovuje hygienickým požadavkům, novým trendům i požadavkům návštěvníků. Místo starého betonového bazénu vznikne moderní „pětadvacítka“ v nerezovém provedení se třemi plaveckými drahami, skluzavkou a dalšími vodními herními prvky.

Vedení města Benátky nad Jizerou věří, že obyvatelé města ocení rekonstrukci, která zlepší všem návštěvníkům volné chvíle strávené ve zmodernizovaném areálu. Bohužel práce potrvají cca 6 měsíců a areál tak přivítá první návštěvníky až v sezóně 2021.

Plocha brouzdaliště se znásobí a bazén pro neplavce také dostane nerezový kabát a skluzavky. Investorem projektu v ceně 48,5 miliónu korun bez DPH je Město Benátky nad Jizerou, hlavním dodavatelem společnost SYNER, která má na svém kontě řadu koupališť a aquaparků. „Na všechny práce máme půl roku od převzetí staveniště, které je domluvené na duben 2020. Vedle koupacích ploch vznikne zcela nový podsklepený objekt. Nově v něm návštěvníci najdou šatny, sociálky a občerstvení, sloužit bude také plavčíkovi a pro technologii čištění a dohřevu vody,“ uvádí Ing. Petra Lanková, přípravářka SYNER.

Celková kapacita venkovního koupaliště je 112 osob a je navržené jako bezbariérové. U dětského bazénu vzniknou pergoly s lavičkami, v areálu přibydou vzrostlé stromy kvůli stínu na horké letní dny. 

Koupaliště se nachází jen pár minut chůze od městského centra a v sousedství tenisových kurtů a zimního stadionu. Modernizace zapadá do plánů radnice vytvořit sportovní areál s pestrou škálou aktivit. Následovat by měla modernizace zimního stadionu.