13.12. 2022     Liberec

Charitativní aukce vánočních dresů vynesla přes 130 tisíc. Tygří kabina, klub a Nadace Syner přidaly dalších 130 tisíc

Až do sobotních 19:00 jste měli příležitost dražit jeden ze sady vánočních dresů, které Tygři oblékli v utkání s Vítkovicemi. Dražba nakonec vynesla přes 130 korun, které poputují na konto Jedličkova ústavu Liberec.

Aukce přinesla tuhou bitvu o každý z dresů. Přestože oficiální konec dražby byl naplánován na 19:00, postupným přihazováním v posledních minutách byla vždy aukce daného dresu prodloužena o dalších 5 minut. Tímto způsobem padl poslední příhoz na dres Adama Najmana, a to v 19 hodin a 27 minut.

Vůbec nejvýš vystoupala cena za dres Michala Birnera, jenž byl vydražen za 8 100 Kč. Hned za ním se objevil trikot Petra Kváči, který se prodal za 6 900 Kč. Celkem třináct dresů se s cenovkou dostalo alespoň na hranici 5 000 Kč. Nejlevněji pak byl vydražen dres bez jmenovky s číslicí 24, za nějž jeho nový majitel nabídl symbolicky 2 400 Kč.

Celkově vybraná částka se nakonec zastavila na skvělých 131 100 Kč. Všem dražitelům děkujeme! Výherci jednotlivých dresů budou začátkem nadcházejícího týdne kontaktováni s informacemi o dalším postupu.

Částka z aukce bude věnována libereckému Jedličkovu ústavu. Nepůjde však o konečný příspěvek. Tato hodnota bude totiž navýšena o příspěvek kabiny A-týmu, klubu a také Nadace SYNER. Celkový dar pro Jedličkův ústav Liberec bude představen a předán zastupitelům organizace na nedělním utkání s Kladnem.

Během zápasu s Kladnem pak twitterový účet libereckého hokejového klubu Bílí Tygři oznámil, že kabina A-týmu, klub a Nadace SYNER doplnily vybranou částku z aukce dresů na dvojnásobnou hodnotu, tedy na 262 tisíc CZK. S upřímným poděkováním všem za pomoc pro Jedličkův ústav Liberec byl šek předán tomuto zařízení.

Zdroj: genus.cz