9.9. 2019     Praha

Centrum O2 universum otevřou Kabáti

Zahájení ostrého provozu nejmodernějšího multifunkčního centra v ČR už nic nebrání. Objekt z dílny stavařů společností SYNER a Metrostav byl zkolaudován a úspěšně předán investorovi – společnosti Bestsport. První veřejnost přivítá 26. září koncertem skupiny Kabát.

Nový komplex O2 universum, který přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany se rozkládá na čtyřech podlažích a má celkovou plochu bezmála 50 tisíc m2. Může disponovat až 21 sály různých velikostí s kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál, který pojme až 4,5 tisíc osob, bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého objektu je k dispozici 13 000 m2 prostoru pro výstavy a komerční využití.

Dodavatelem stavby bylo sdružení společností SYNER a Metrostav. „První kontury získalo O2 universum před 15 lety při výstavbě arény. Tehdejší rozvržení ale nevyhovovalo současným požadavkům, proto došlo k velkým demolicím. Z původních konstrukcí zůstala zhruba polovina, zbytek vznikl jako monolitický skelet napojený na původní část. Propojení bylo technologicky náročné i díky použité metodě předpínání betonu,“ popsal náročnou stavební část manažer projektu společnosti SYNER Jaromír Sedlický.

„Jsme rádi, že jsme bez větších komplikací získali kolaudační rozhodnutí po cca dvaceti měsících stavebního procesu. Teď nás čekají zátěžové zkoušky a pak už na konci září otevření,” říká Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport.

Nové kongresové centrum O2 universum projektovala stejně jako O2 arenu společnost ATIP – architekti Martin a Vladimír Vokatí s rozpočtem výstavby cca 1,2 mld. korun.